Adwokat Marcin Jakubicz · Prawo karne, rozwód, alimenty, spadki, sprawy cywilne, gospodarcze, upadłość, odszkodowanie i zadośćuczynienie, kredyty frankowe, postępowania frankowe, pozew, apelacja, tymczasowe aresztowanie, postępowania sądowe, umowa, sporządzanie umów, pożyczka, najem, dzierżawa, porady prawne · Warszawa, Śródmieście, Ochota, Żoliborz, Wola, Mokotów, Bielany, Włochy, Ursus, Ursynów, Wilanów, Praga, Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek, Wawer, Białołęka, Rembertów, Wesoła, mazowieckie

Jako adwokat, specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa karnego, cywilnego, rodzinnego, gospodarczego oraz administracyjnego. Obsługuję klientów indywidualnych oraz osoby prawne na terenie Warszawy, województwa mazowieckiego oraz całej Polski. Zapraszam do kontaktu.

SPRAWY FRANKOWE I INNE SPORY Z BANKAMI

Moja kancelaria adwokacka w sposób kompleksowy pomaga osobom w tzw. „sprawach frankowych” – sprawach o unieważnienie lub przewalutowanie kredytu frankowego, a także innych w innych sprawach przeciwko bankom i instytucjom finansowym.

SPRAWY FRANKOWE – ADWOKAT WARSZAWA
UNIEWAŻNIENIE UMOWY KREDYTOWEJ
SPORY Z BANKAMI I INNYMI INSTYTUCJAMI FINANSOWYMI


Moja kancelaria adwokacka w Warszawie pomaga w „sprawach frankowych”, czyli innymi słowy – sprawach o unieważnienie umowy kredytowej lub odwalutowanie kredytu. W ramach porady prawnej dokonuję analizy Państwa umowy kredytowej, wszystkich jej załączników oraz ewentualnych aneksów, a następnie przedstawiam najkorzystniejsze dla Państwa rozwiązanie, przede wszystkim pod względem finansowym. Na dalszym etapie – jeżeli brak jest możliwości polubownego porozumienia się z bankiem – inicjuję postępowanie sądowe i dążę do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu!

Moja kancelaria prowadzi w chwili obecnej kilkanaście „spraw frankowych” przeciwko różnym bankom – m. in. PKO BP, Pekao SA, mBankowi, Bankowi Millenium, Raiffeisen Bankowi, Santander Bankowi i Bankowi Ochrony Środowiska.

Zastanawiasz się nad unieważnieniem swojej umowy o kredyt we franku szwajcarskim? Prześlij mi swoją umowę, dokonam jej analizy i poinformuję się czy są do tego podstawy i jakie są szanse powodzenia postępowania sądowego!

Umowę prześlij na mój adres e-mail: marcin@adwokat-jakubicz.pl. Pamiętaj, aby plik z umową nie był za duży, większy niż 10mb. Jeżeli nie odpiszę, wtedy zadzwoń – widocznie plik do mnie nie dotarł. Również telefonicznie możesz skonsultować się ze mną w zakresie Twojego zobowiązania kredytowego – +48 692 404 899.

Nie ma znaczenia, czy kredyt jest indeksowany/waloryzowany czy denominowany oraz czy umowa jeszcze obowiązuje czy już się zakończyła. Zawsze warto walczyć o swoje pieniądze w tym celu warto zaufać profesjonaliście i skorzystać z pomocy doświadczonego pełnomocnika!

Jeżeli chcesz odzyskać swobodę finansową i wykreślić hipotekę z księgi wieczystej nieruchomości, skontaktuj się ze mną! Posiadam doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych, indywidualnie podchodzę do każdej sprawy oraz zapewniam wsparcie w toku całego postępowania, aż do samego jego końca – unieważnienia umowy kredytowej oraz zwrotu nadpłaconych bankowi rat!

Czym są kredyty frankowe?

Obecnie kredyty w walutach obcych są rzadkością. Co innego jeszcze jakiś czas temu, kiedy banki chętnie udziały kredytów w walucie obcej, szczególnie we franku szwajcarskim, zaś kredytobiorcy chętnie je zaciągali, licząc na niższe oprocentowanie oraz niższe raty, dzięki stabilnemu kursowi franka szwajcarskiego. Co więcej, kredyty te otrzymywały osoby posiadające niską zdolność kredytową, niemogące liczyć na podpisanie umowy kredytowej na potrzebną na zakup mieszkania kwotę w polskim złotym. Po czasie okazało się jednak, iż umowy były wadliwe (tzn. zawierały tzw. „klauzule abuzywne”, czy nieważne w świetle prawa zapisy), co wybrzmiało szczególnie po głośnym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 3 października 2019 roku. Od tego momentu na dobre rozpoczęły się w Polsce tzw. „sprawy frankowe”, prowadzące do unieważnienia umów kredytowych lub ich „odfrankowienia”, czyli uznania przez sąd, że są one zawarte nie we frankach, a w złotówkach. Konsekwencją takich rozstrzygnięć jest na ogół zdjęcie z kredytobiorców balastu, jakim jest zobowiązanie kredytowe, co ma tym większe znaczenie w kontekście wysokiego kursu franka oraz rosnącej inflacji.

Czy w czasie „sprawy frankowej” muszę płacić raty?

Rozpoczęcie postępowania sądowego niesie ze sobą jeszcze jedną, niezaprzeczalną korzyść – w jego ramach, już na samym początku, można starać się o zabezpieczenie w postaci wstrzymania płatności rat kredytu, co w skrócie oznacza tyle, że w czasie trwania postępowania sądowego nie musimy płacić miesięcznych rat i nie grożą nam z tego powodu negatywne konsekwencje ze strony banku (jak np. wypowiedzenie umowy czy wpisanie kredytobiorcy do rejestru długów). Decyzja o udzieleniu zabezpieczenia należy jednak do sądu, w związku z czym bardzo istotne jest zaprezentowanie sądowi odpowiedniej argumentacji w tym zakresie. Adwokat sporządzi za Ciebie pismo procesowe w sposób odpowiedni, znacznie zwiększający szansę na udzielenie w Twojej sprawie stosownego zabezpieczenia.

Jaki jest koszt „sprawy frankowej”? Ile kosztuje adwokat w „sprawie frankowej”?

Proszę nie bać się kosztów – opłata od pozwu w „sprawie frankowej” to 1.000,00 zł, zaś opinia biegłego w takiej sprawie to ok. 2.000,00 zł, a więc koszt około jednej raty kredytowej. Ważne jednak żeby wiedzieć, że w przypadku wygrania sprawy wszystkie te koszty, wraz z wynagrodzeniem pełnomocnika, zwracane są przez bank!

Co do kosztów adwokata, wszystko zależy od wartości przedmiotu sprawy, tj. od tego, jakiej wysokości kredyt chcą Państwo unieważnić oraz jakiego, ewentualnego zwrotu nadpłaconych rat od banku mogą Państwo oczekiwać. Honorarium adwokackie ustalone jest zgodnie z zasadami wynagradzania w postępowaniach cywilnych, określonych w Cenniku. Jednakże moja kancelaria oferuje znacznie obniżenie standardowych, wynikających z przepisów stawek, i poprowadzenie sprawy w większej części za tzw. success fee, czyli, innymi słowy, rozliczenie nastąpi po zakończeniu sprawy i jej pozytywnym rozstrzygnięciu.

Co mogę osiągnąć rozpoczynając „sprawę frankową”?

GDY UMOWA OBOWIĄZUJE:

  • unieważnienie umowy – bank zwraca wszystkie wpłacone na poczet kredytu środki, a kredytobiorca zwraca bankowi kwotę wypłaconego kredytu. Najczęściej oznacza to, że zwracać nie trzeba zupełnie nic, bo kwota wpłaconych rat już dawno przekroczyła kwotę uzyskanego od banku kapitału na zakup mieszkania, a wręcz to bank będzie musiał zwrócić nam nadpłacony kapitał!
  • „odfrankowienie” umowy – uzyskanie zwrotu nadpłaconych rat, zmniejszenie wysokości aktualnych rat, które nie będą już zależne od kursu franka.

GDY UMOWA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA A KREDYT SPŁACONY:

  • zwrot spłaconych rat i dokonanych nadpłat.

Jak pomaga adwokat w „sprawach frankowych”?

W ramach prowadzenia „spraw frankowych” zapewniam:

  • doradztwo prawne i analizę umowy kredytowej,
  • kontakt z bakiem w Twoim imieniu,
  • wysunięcie roszczeń wobec banku w związku z zobowiązaniem kredytowym,
  • prowadzenie mediacji z bankiem,
  • złożenie pozwu do sądu i reprezentowanie Cię w całym postępowaniu.

Pomoc w innych sprawach przeciwko bankom i instytucjom finansowym

Reprezentuję moich klientów także we wszystkich innych sprawach przeciwko bankom oraz innym instytucjom finansowym (m. in. funduszom sekurytyzacyjnym, czyli firmom zajmującym się skupem wierzytelności).

Potrzebujesz pomocy w "sprawie frankowej", chcesz unieważnić umowę kredytową i odzyskać od banku nadpłacone raty? Skontaktuj się z kancelarią adwokata Marcina Jakubicza!

Jeżeli potrzebujesz pomocy oraz wsparcia w „sprawie frankowej” – unieważnienia kredytu i zwrotu nadpłaconych rat kredytowych, skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu: +48 692 404 899, drogą e-mailową: marcin@adwokat-jakubicz.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej. Opisz mi krótko swoją sprawę, wyślij swoją umowę, przeanalizuję ją oraz wskażę pierwsze kroki, jakie należy podjąć w sprawie, a także przedstawię warunki współpracy oraz wynagrodzenia. Wycena nic nie kosztuje, a rozpoczęcie współpracy na zaproponowanych przeze mnie warunkach następuje dopiero w momencie wyraźnej akceptacji z Państwa strony i podpisania stosownej umowy!

Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty – adwokat Marcin Jakubicz gwarantuje pełne zaangażowanie, a czym szybsze wniesienie sprawy do sądu zwiększa szanse na wygraną oraz na zawieszenie płatności rat już od momentu rozpoczęcia postępowania sądowego!

al. Jana Pawła II 80 lok. F35 00-175 Warszawa
+48 692 404 899

Godziny otwarcia:

Pn - Pt9:00 - 20:00
W sytuacji nagłej - zatrzymania przez Policję lub tymczasowego aresztowania - proszę o kontakt także w innych godzinach.