Adwokat Marcin Jakubicz · Prawo karne, rozwód, alimenty, spadki, sprawy cywilne, gospodarcze, upadłość, odszkodowanie i zadośćuczynienie, kredyty frankowe, postępowania frankowe, pozew, apelacja, tymczasowe aresztowanie, postępowania sądowe, umowa, sporządzanie umów, pożyczka, najem, dzierżawa, porady prawne · Warszawa, Śródmieście, Ochota, Żoliborz, Wola, Mokotów, Bielany, Włochy, Ursus, Ursynów, Wilanów, Praga, Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek, Wawer, Białołęka, Rembertów, Wesoła, mazowieckie

Jako adwokat, specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa karnego, cywilnego, rodzinnego, gospodarczego oraz administracyjnego. Obsługuję klientów indywidualnych oraz osoby prawne na terenie Warszawy, województwa mazowieckiego oraz całej Polski. Zapraszam do kontaktu.

ANTYWINDYKACJA I EGZEKUCJA

Moja kancelaria adwokacka świadczy kompleksową pomoc prawną dłużnikom oraz wierzycielom - pomagam umorzyć lub zmniejszyć dług, a także go wyegzekwować!

ANTYWINDYKACJA I EGZEKUCJA – ADWOKAT WARSZAWA
KOMPLEKSOWA OBSŁUGA DŁUŻNIKÓW I WIERZYCIELI
SPRZECIW I ZARZUTY OD NAKAZU ZAPŁATY
POMOC W POSTĘPOWANIACH EGZEKUCYJNYCH (KOMORNICZYCH)


Jako adwokat świadczę kompleksową pomoc prawną wszystkim zadłużonym (dłużnikom). Nie ma znaczenia na jakim etapie jest Twoja sprawa – czy dopiero co odebrałeś z poczty nakaz zapłaty lub pozew czy też zapadł już niekorzystny dla Ciebie wyrok, a wierzyciel skierował sprawę do komornika w celu wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Moja kancelaria adwokacka w Warszawie pomaga dłużnikom – zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym – na każdym etapie postępowania, rzetelnie i skrupulatnie  zajmując się każdą sprawą. Gwarantuję pełne wsparcie w rozwiązaniu Twojego problemu i pozbyciu się ciążącego na Tobie długu!

Pomagam również wierzycielom wyegzekwować ich dług!

Moja kancelaria adwokacka świadczy kompleksową pomoc prawną dłużnikom oraz wierzycielom – pomagam umorzyć lub zmniejszyć dług, a także go wyegzekwować!

W spłacie (rzekomego) długu liczy się czas!

W sprawach antywindykacyjnych bardzo istotny jest czas, gdyż skuteczna interwencja adwokata w Twojej sprawie często związana jest z terminami ustawowymi – np. na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty masz dwa tygodnie od jego doręczenia, zaś skargi na czynność komornika – tydzień od dnia dokonania czynności lub zawiadomienia o niej. Po upływie tych terminów często nie da się już nic zrobić, bo sąd zgadza się na przywrócenie terminu jedynie wyjątkowo, przy wystąpieniu niecodziennych okoliczności. Innymi słowy – nie zwlekaj, bo konsekwencje nawet jednodniowego spóźnienia mogą kosztować Cię wiele tysięcy złotych…

Dostałeś nakaz zapłaty, pozew lub prowadzona jest przeciw tobie egzekucja komornicza? Skontaktuj się ze mną – marcin@adwokat-jakubicz.pl lub +48 692 404 899! Przyjrzę się dokumentom, ocenię czy roszczenie jest zasadne oraz doradzę co zrobić by uniknąć spłaty długu lub go zmniejszyć, ewentualnie rozłożyć na raty!

Nie zwlekaj – czas gra tu bardzo ważną rolę!

Komornik zajął moje konto. Dlaczego?

Czasem zdarza się tak, że o egzekucji i ciążącym na nas długu dowiadujemy się jako ostatni, kiedy na naszym koncie bankowym pojawiło się zajęcie komornicze. Wcześniej nie otrzymaliśmy żadnych pism – ani od rzekomego wierzyciela, ani z sądu. Mogło tak się zadziać z uwagi na tzw. „fikcję doręczeń”. Choć teraz została ona, przez zmiany w prawie, nieco ograniczona, kiedyś była nagminna. Chodziło o to, że sąd, do którego kierowany był przeciwko nam pozew, nie weryfikował, czy rzeczywiście mieszkamy pod wskazanym adresem. Jeżeli przesłane do nas pismo nie zostało odebrane od listonosza lub z poczty po awizacji, uznawano, że zostało nam skutecznie doręczone. Sprawa toczyła się więc tak, jakbyśmy o niej wiedzieli, a po prostu się nią nie interesowali, zapadał niekorzystny dla nas wyrok, który następnie trafiał do komornika.

Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Takie orzeczenie, jak najbardziej można wzruszyć i zatrzymać toczącą się przeciwko nam egzekucję. Jeżeli znalazłeś się w takiej sytuacji, nie wiesz, dlaczego komornik dokonał zajęcia na Twoim koncie – skontaktuj się ze mną!

Dzwonią do mnie windykatorzy i fundusze sekurytyzacyjne. Czy mam im zapłacić?

Wiele spraw egzekucyjnych, których wszczęciem dłużnik może być wręcz zaskoczony, prowadzona jest nie przez pierwotnych wierzycieli (np. banki, firmy pożyczkowe, firmy telekomunikacyjne), a przez tzw. Niestandaryzowane Sekurytyzacyjne Fundusze Inwestycyjne Zamknięte, czyli firmy profesjonalne trudniące się skupem wierzytelności. Niejednokrotnie jednak takie kupione długi są przedawnione lub po prostu z innych względów nienależne, a czasem niesłusznie doliczone koszty i odsetki o kilkaset procent przekraczają pierwotną należność, np. za niezapłacony mandat lub rachunek z telefon. Jeżeli kontaktowali się z Tobą windykatorzy z Ultimo, Intrum lub Prokury, Ty skontaktuj się ze mną – rozwieję Twoje wątpliwości w zakresie tego, czy i jak należy odpowiedź na wezwanie firmy windykacyjnej!

W jaki sposób adwokat pomaga dłużnikom?

W ramach usług antywidykacyjnych:

 • zapoznaję się z dokumentacją na podstawie której wierzyciel domaga się od Ciebie pieniędzy,
 • badam czy jego roszczenia są zasadne oraz czy nie są przedawnione,
 • sporządzam sprzeciwy i zarzuty od nakazów zapłaty, odpowiedzi na pozew w sprawach cywilnych, gospodarczych i innych,
 • mogę zostać Twoim pełnomocnikiem w postępowaniach przed sądem lub w postępowaniu egzekucyjnym przed komornikiem i bronić Twoich praw,
 • sporządzam pisma procesowe,
 • prowadzę rozmowy ugodowe i mediacje z wierzycielami,
 • oceniam szansę na wywalczenie odszkodowania od wierzyciela postępującego niezgodnie z przepisami prawa.

Co możesz osiągnąć w sprawie antywindykacyjnej?

Powierzając swój sług / sprawę antywindykacyjną mojej kancelarii, pomogę Ci doprowadzić do:

 • cofnięcia powództwa, uchylenia nakazu zapłaty i oddalenia powództwa firmy windykacyjnej, banku i innych instytucji finansowych,
 • wstrzymania (zawieszenia) lub umorzenia postępowania egzekucyjnego,
 • uchronienia Twojej nieruchomości przed jej sprzedażą licytacyjną za ułamek jej wartości,
 • pozbawienia tytułu wykonawczego wykonalności (powództwa antywindykacyjne),
 • jeżeli ocenię, że wierzytelność (egzekucja) jest zasadna, pomogę Ci zmniejszyć dochodzoną przez wierzyciela kwotę (np. poprzez eliminację odsetek) lub pomogę rozłożyć Ci dług na raty!

Pomoc prawna dla wierzycieli

W ramach dochodzenia należności pomoc może przydać się także wierzycielom. Moja kancelaria w Warszawie pomaga wszystkim osobom dochodzącym należnych im pieniędzy – sporządzam pozwy, reprezentuję powodów w postepowaniach sądowych i wierzycieli w postępowaniach egzekucyjnych.

Potrzebujesz pomocy w sprawie antywindykacyjnej lub egzekucyjnej? Skontaktuj się z kancelarią adwokata Marcina Jakubicza!

Jeżeli potrzebujesz pomocy oraz wsparcia w sprawie antywindykacyjnej (ktoś pozwał Cię o zapłatę, komornik lub windykatorzy domagają się spłaty) lub egzekucyjnej (chcesz odzyskać swój dług), skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu: +48 692 404 899, drogą e-mailową: marcin@adwokat-jakubicz.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej. Opisz mi krótko swoją sprawę, wskażę pierwsze kroki, jakie należy podjąć w sprawie, a także przedstawię warunki współpracy oraz wynagrodzenia. Wycena nic nie kosztuje, a rozpoczęcie współpracy na zaproponowanych przeze mnie warunkach następuje dopiero w momencie wyraźnej akceptacji z Państwa strony i podpisania stosownej umowy!

al. Jana Pawła II 80 lok. F35 00-175 Warszawa
+48 692 404 899

Godziny otwarcia:

Pn - Pt9:00 - 20:00
W sytuacji nagłej - zatrzymania przez Policję lub tymczasowego aresztowania - proszę o kontakt także w innych godzinach.