Adwokat Marcin Jakubicz · Prawo karne, rozwód, alimenty, spadki, sprawy cywilne, gospodarcze, upadłość, odszkodowanie i zadośćuczynienie, kredyty frankowe, postępowania frankowe, pozew, apelacja, tymczasowe aresztowanie, postępowania sądowe, umowa, sporządzanie umów, pożyczka, najem, dzierżawa, porady prawne · Warszawa, Śródmieście, Ochota, Żoliborz, Wola, Mokotów, Bielany, Włochy, Ursus, Ursynów, Wilanów, Praga, Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek, Wawer, Białołęka, Rembertów, Wesoła, mazowieckie

Jako adwokat, specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa karnego, cywilnego, rodzinnego, gospodarczego oraz administracyjnego. Obsługuję klientów indywidualnych oraz osoby prawne na terenie Warszawy, województwa mazowieckiego oraz całej Polski. Zapraszam do kontaktu.

PRAWO RODZINNE - ROZWÓD, ALIMENTY, WŁADZA RODZICIELSKA, KONTAKTY, PODZIAŁ MAJĄTKU

Jestem specjalistą w sprawach rodzinnych. Przeprowadziłem wiele postępowań rozwodowych, w tym tych z orzekaniem o winie. Walczę o dobro twoich dzieci - o godną wysokość alimentów dla nich, o odpowiednie kontakty z drugim rodzicem i dziadkami. Posiadam doświadczenie w sprawach o podział majątku wspólnego oraz w innych postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego.

PRAWO RODZINNE – ADWOKAT WARSZAWA
ROZWÓD Z ORZEKANIEM O WINIE I BEZ, ALIMENTY, OGRANICZENIE WŁADZY RODZICIELSKIEJ, KONTAKTY (OPIEKA NAPRZEMIENNA)
PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW


Jako adwokat, ale przede wszystkim jako człowiek, zdaję sobie sprawę, że rozwód, ale także inne sprawy rodzinne i opiekuńcze, nie są łatwym przeżyciem i wiążą się z wieloma emocjami, a już szczególnie, jeżeli ze związku małżeńskiego narodziły się dzieci, o których prawa także trzeba zadbać. Sprawy rozwodowe potrafią być skomplikowane – poczynając od kwestii orzeczenia o winie, a na ustaleniu kontaktów z dziećmi i wysokości alimentów kończąc – dlatego pomoc doświadczonego adwokata od spraw rozwodowych i rodzinnych w trakcie całego postępowania jest bardzo istotna.

Dlaczego potrzebujesz pomocy adwokata w sprawie rodzinnej i rozwodowej?

Jestem po to, aby pomóc przejść przez ten stresujący etap w życiu w sposób jak najłagodniejszy i jak najsprawniejszy. Moja kancelaria mieszcząca się w Śródmieściu w Warszawie oferuje wsparcie prawne w pełnym wymiarze, służę radą oraz cennymi wskazówkami, a jednocześnie dbam o Państwa komfort psychiczny i emocjonalny, oferując pełne zrozumienie, poczucie bezpieczeństwa, empatię i dyskrecję. Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie, z pełnym zaangażowaniem, pomagając osiągnąć oczekiwany rezultat!

W sprawach rozwodowych i rodzinnych najważniejsza jest argumentacja – każda ze stron bowiem ma swoje racje, każda próbuje odpierać argumenty strony przeciwnej. Wymaga to odpowiedniego, merytorycznego przygotowania, a także opanowania na sali sądowej. Jako adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych jestem w stanie pomóc Ci we wszystkich tych aspektach, przygotować pismo procesowe z adekwatną argumentacją i wnioskami dowodowymi, sprawnie działać na sali sądowej, nie dając wytchnienia byłej żonie/byłemu mężowi lub innemu członkowi rodziny, a także ich pełnomocnikom. Zawszę chcę dla Państwa jak najlepiej, przez całe postępowanie udzielam Państwu każdego możliwego wsparcia i dodaję otuchy!

Dobro dzieci jest dla mnie na pierwszym miejscu

Walczę o prawa dzieci, o to, by zasądzono na ich rzecz alimenty w godnej wysokości od drugiego rodzica, by miały zapewnione odpowiednie kontakty z każdym rodziców, w tym w systemie opieki naprzemiennej. Jeżeli drugi rodzic, najczęściej z czystej złośliwości, nie chce wyrazić zgody na zmianę szkoły przez dziecko lub nie chce złożyć podpisu na wniosku paszportowym dla dziecka – pomagam sporządzić stosowne wnioski do sądu o wydanie zgody zastępczej w sprawach istotnych dla dobra dziecka, a jeżeli jest to konieczne – sporządzam wnioski o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej.

Pomoc doświadczonego adwokata w sprawach rozwodowych i rodzinnych jest bardzo istotna – oprócz wsparcia prawnego, dbam o państwa komfort psychiczny, zapewniam pełne zrozumienie, empatię i dyskrecję.

Pomagam osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie

Niestety, czasem w rodzinie dzieje się źle, występuje przemoc fizyczna i psychiczna. Osoba nią dotknięta – najczęściej kobieta – boi się zrobić pierwszy krok, by uwolnić od oprawcy, a jednocześnie uchronić przed nim swoje dzieci. Boi się, że sobie nie poradzi. Pomagam osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie – jestem ich pełnomocnikiem w postępowaniach karnych, przeprowadzam eksmisje w trybie art. 11a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, udzielam wsparcia prawnego i psychicznego we wszystkich postępowaniach.

Jakie sprawy z zakresu prawa rodzinnego prowadzę?

 • rozwód z orzekaniem o winie lub bez, korzystanie ze wspólnego mieszkania po rozwodzie,
 • separacja,
 • podział majątku wspólnego byłych małżonków,
 • zasądzanie alimentów na rzecz dzieci, rodziców lub od byłych małżonków,
 • podwyższenie lub obniżenie alimentów,
 • ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej,
 • ustalenie kontaktów z dziećmi, w tym na zasadzie opieki naprzemiennej,
 • ustalenie miejsca pobytu dziecka,
 • inne sprawy dotyczące małoletnich, m. in. uzyskanie zastępczych zgód sądu w kwestiach dotyczących dzieci, np. na zmianę szkoły, wydanie paszportu i zagraniczny wyjazd dziecka,
 • pomoc osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie, w tym sprawy o eksmisję,
 • ubezwłasnowolnienie,
 • ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa i macierzyństwa.

Prowadzę także mediacje w sprawach rodzinnych – z drugim współmałżonkiem lub jego adwokatem.

W jakim zakresie pomagam?

W sprawach rodzinnych możesz na mnie liczyć:

 • zapewniam konsultację prawną i właściwe doradztwo prawne,
 • zapewniam wsparcie emocjonalne i pełną dyskrecję,
 • prowadzę negocjacje w celu ugodowego (polubownego) zakończenia postępowania, biorę udział w mediacjach,
 • sporządzam pozwy i wnioski z odpowiednio przygotowanymi dowodami, inne pisma procesowe,
 • reprezentuję moich klientów przed sądami, gwarantuję odpowiednie przygotowanie do rozpraw,
 • w razie niekorzystnego rozstrzygnięcia, sporządzam apelację od wyroków i postanowień oraz zażalenia i skargi kasacyjne,
 • udzielam wsparcia prawnego na każdym etapie postępowania!

Potrzebujesz pomocy w sprawie rodzinnej? Skontaktuj się z kancelarią adwokata Marcina Jakubicza!

Jeżeli więc zdecydował(a/e)ś się na rozwód i potrzebujesz pomocy oraz wsparcia w prawnym zakończeniu swojego małżeństwa lub w jakimkolwiek postępowaniu dotyczącym spraw rodzinnych, w tym przede wszystkim tym związanym z dziećmi, skontaktuj się ze mną pod numerem telefonu: +48 692 404 899, drogą e-mailową: marcin@adwokat-jakubicz.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego zamieszczonego poniżej. Opisz mi krótko swoją sprawę, wskażę pierwsze kroki, jakie należy podjąć w sprawie, a także przedstawię warunki współpracy oraz wynagrodzenia. Wycena nic nie kosztuje, a rozpoczęcie współpracy na zaproponowanych przeze mnie warunkach następuje dopiero w momencie wyraźnej akceptacji z Państwa strony i podpisania stosownej umowy oraz udzielenia pełnomocnictwa!

al. Jana Pawła II 80 lok. F35 00-175 Warszawa
+48 692 404 899

Godziny otwarcia:

Pn - Pt9:00 - 20:00
W sytuacji nagłej - zatrzymania przez Policję lub tymczasowego aresztowania - proszę o kontakt także w innych godzinach.